15 listopad 2022

Białoruska propaganda kontynuuje dezinformację o obronie naszej wschodniej granicy

zdjęcie: Białoruska propaganda kontynuuje dezinformację o obronie naszej wschodniej granicy / fot. PAP
fot. PAP
Białoruski aparat propagandowy nadal uderza w wizerunek Polski i kontynuuje prowadzone przez siebie działania dezinformacyjne przeciwko obronie granicy wschodniej przez Polskę i polskie służby - podało we wtorek na Twitterze Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.
REKLAMA

RCB apeluje, by weryfikować źródła informacji i nie dać się oszukać.

W grafice dołączonej do wpisu Centrum podało, że od 8 do 14 listopada w przekazie białoruskiej propagandy pojawiały się fałszywe narracje, że to polskie służby są odpowiedzialne za napiętą sytuację na przejściach granicznych, nasi strażnicy działają nieprofesjonalnie i niezgodnie z procedurami.

W propagandowych informacjach mowa jest też o tym, że polscy funkcjonariusze źle traktują imigrantów i działają z pominięciem prawa międzynarodowego, a zapora, którą zbudowano na granicy jest niepotrzebna, bo nie spełnia swojej roli i stanowi zagrożenie dla środowiska naturalnego - podało RCB. (PAP)

autor: Aleksander Główczewski

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Ełk
-0.4°C
wschód słońca: 07:15
zachód słońca: 16:13
Koronawirus
warmińsko-mazurskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Ełku

kiedy
2023-02-25 17:00
miejsce
Ełckie Centrum Kultury, Ełk, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-25 19:00
miejsce
Karczma Stary Spichlerz, Ełk,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-03-19 16:30
miejsce
Ełckie Centrum Kultury, Ełk, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2023-04-14 19:00
miejsce
Ełckie Centrum Kultury, Ełk, ul....
wstęp biletowany